WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE HALI PRODUKCYJNEJ HUTCHINSON

 

 

Zakłady produkcyjne Hutchinson w Polsce zajmują się produkcją przewodów niskiego ciśnienia do transportu płynów jak olej, paliwo i woda. Przewody wykonane są z gumy i tworzyw sztucznych.

 

hutchinson 3

 

Z powodów zysków ciepła dostarczanych przez maszyny biorące udział w procesie produkcji oraz nagrzany dach, temperatura w hali, w okresie letnim, mogła przekraczać 35°C. Tak wysoka temperatura jest mało komfortowa dla ludzi pracujących w hali i wymaga obniżenia aby zachować ciągłość procesu produkcji.

Według badań naukowych temperaturze 35°C efektywność produkcji obniĹźa się o 16% w porĂłwnaniu do pracy w optymalnej temperaturze 23°C [Helsinki University of Technology; Lawrence Berkeley National Laboratory].

Wiele zakładów produkcyjnych posiada jedynie systemy wentylacyjne, dzięki którym w upalne dni zapewniany jest ruch powietrza ale niestety, dalej gorącego. Dzięki instalacji klimatyzatora ewaporacyjnego jesteśmy w stanie skutecznie chłodzić i wentylować nawet bardzo duże obiekty.

Chłodzenie wyparne jest w stanie obniżyć temperaturę zewnętrzną nawet o ok 10°C i schłodzone powietrze dostarczyć do obsługiwanego pomieszczenia bezpośrednio lub przu pomocy kanałów wentylacyjnych. Dodatkowo klimayzatory ewaporacyjne dostarczają ciągle świeże i czyste powietrze z zewnątrz wypierając nim lużyte i ogrzane powietrze znajdujące się w obsługiwanym pomieszczeniu.

hutchinson 2 hutchinson 4

hutchinson 5 

Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.

 

 

 

 

Odsłony: 394