Budowa klimatyzatora ewaporacyjnego

Klimatyzator ewaporacyjny - budowa

1. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na promieniowanie UV i korozją (zakres temperatur od -42°C do +96°C). Obudowa została skonstruowana, aby wykonać szybki i prosty demontaż przy dokonywaniu czynności serwisowych.

 obudowa

 

2. Siatki filtrujące występują pomiędzy obudową klimatyzatora, a wkładami celulozowymi tzw. padami.Oczyszczają powietrze wstępnie z większych zanieczyszczeń jak np. insekty i drobne liście.

 siatka filtrujaca

 

3. Sterownik (control box) sterujący pracą całego urządzenia. Posiada funkcję tzw. czyszczenia wkładów chłodzących polegające na przedmuchiwaniu ich z zanieczyszczeń powietrzem z wentylatora na zewnątrz urządzenia. Ponadto reguluje pracą pozostałych elementów klimatyzatora jak: programator - pilot ,zawór spustowy, pompa wody, czujnik poziomu wody, zawór dopływu wody. Posiada takźe funkcję czyszczenia wody. W zaleźności od potrzeb, moźna zaprogramować oczyszczanie zbiornika wody co 4, 8 ,12, 24, 48 godz.

sterownik

 

4. Czujnik poziomu wody zabezpiecza przed pracą pompy na sucho.

 czujnik poziomu wody

 

5. Pompa wody o duźej trwałości podaje wodą systemem rur na zraszacze. Chłodzona jest powietrzem, nie blokuje się przez występujące w zbiorniku zanieczyszczenia

pompa wody

 

6. Zraszacze wkładów celulozowych skonstruowane są tak aby równomiernie nasączać wkłady. Nie powodują blokowania dopływu wody.

 zraszacze wkladow celulozowych

 

7. Wkłady celulozowe (filtry) skonstruowane są na wzór plastra miodu o duźej powierzchni, co zwiększa efekt chłodzący urządzenia. Na nich odbywa się zjawisko ewaporacji (parowania wody). Woda odparowując obniźa temperaturę powietrza, nawet do 12°C. Równocześnie powietrze przelatujące przez wkłady jest oczyszczane z drobnych zanieczyszczeń.

wklady celulozowe

 

8. Automatyczny zawór spustowy wody sterowany jest tak, aby w czasie pracy klimatyzera utrzymywać czystą wodę w układzie, a po zakończeniu pracy zbiornik wody pozostać czysty i suchy

auto zawor spustowy

 

9. Programator - pilot na podczerwień posiada funkcję:
- regulacji temperatury lub wilgotności powietrza
- funkcja swingu do rozdmuchiwania powietrza przelatującego przez źaluzje
- zegar sterujący urządzeniem
- dodatkowo na wyposaźeniu jest pilot na podczerwień

programator

 

10. Zawór dopływu wody (0- 5,5 bar) reguluje dopływem wody do urządzenia. Po jego wyłączeniu zamyka dopływ wody i pozostawia zbiornik suchy.

zawor doplywu wody

 

11. Silnik aluminiowy odporny na wodę i na korozję.

silnik aluminiowy

 

 

Odsłony: 2424