WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE HALI PRODUKCYJNEJ POLPLAST

Firma PlastPol Sp. z o.o. zajmuje się przetwórstwem tworzywa sztucznego. W hali produkcyjnej, gdzie znajdują się wtryskarki występowała bardzo wysoka temperatura powodująca duży dyskomfort pracowników utrudniający im pracę. Firma zdecydowała się na poszukiwanie rozwiązania, które zapewni odpowiednią wentylację hali oraz zredukuje temperaturę do parametrów umożliwiających komfortową pracę.  

 

Właściciele fabryki, spośród dostępnych na polskim rynku rozwiązań, zdecydowali się na instalację klimatyzatorów ewaporacyjnych marki Ekonair. O podjęciu decyzji zawarzyły ewidentne zalety chłodzenia wyparnego, tj. niskie koszty inwestycyjne, spowodowane nieskomplikowaną instalację oraz niedroga eksploatacja tych urządzeń. Chłodzenie ewaporacyjne jest również bardzo skuteczne, posiadają efektywności EER = 33.

W fabryce PlastPol w Myślenicach zainstalowano kilkanaście klimatyzatorów ewaporacyjnych Ekonair, które zlokalizowane zostały na dachu i ścianie bocznej chłodzonego obiektu. Schłodzone powietrze wprowadzane jest do hali poprzez komory rozprężne (instalacja dachowa) i kratki swing (instalacja ścienna).

 

Inwestycja została zrealizowana przez firmę NovaKlima z Łodzi.

 

polplast 2 polplast 3

 

Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.

 

 

 

 

Odsłony: 4344