WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE HALI PRODUKCYJNEJ PHOENIX CONTACT

Phoenix Contact jest globalną firmą z siedzibą w Niemczech z prawie 100-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji maszyn i automatyzacji. Jej produkty sprawdzają się codziennie w obszarach jak: szafy sterownicze, instalacje obiektowe, urządzenia i technika przyłączy, itp. W ofercie posiadają ponad 60 000 produktów.

 

Phoenix Contact posiada zakłady produkcyjne w kilku krajach. Jeden z nich, zlokalizowany w Polsce miał problem z nadmiernym ciepłem występującym w hali produkcyjnej podczas letnich, upalnych dni. Właściciel fabryki zdecydował się na klimatyzatory ewaporacyjne z uwagi na niskie koszta inwestycyjne i eksploatacyjne tych urządzeń.

W fabryce Phoenix Contact w Nowym Tomyślu zainstalowano 22 klimatyzatory wyparne Ekonair. Uzyskano dzięku temu moc chłodniczą na poziomie około 660 kW przy przepływie powietrza rzęduo 330 000 m3/h (przy parametrach powietrza zewnętrzengo 40% RH, 30°C). Całkowite zużycie energii elektrycznej zainstalowanego rozwiązania kształtuje sie na pozionie 22 kW energii elektrycznej oraz wody do odparowania.

Phoenix 2Phoenix 3Phoenix 4

 

Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.

 

 

 

 

Odsłony: 4094