WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE HALI PRODUKCYJNEJ HUTCHINSON

Zakłady produkcyjne Hutchinson w Polsce zajmują się produkcją przewodów niskiego ciśnienia do transportu płynów jak olej, paliwo i woda. Przewody wykonane są z gumy i tworzyw sztucznych.

 

 

Z powodu  zysków ciepła dostarczanych przez maszyny biorące udział w procesie produkcji oraz nagrzany dach, temperatura w hali, w okresie letnim, mogła przekraczać 35°C. Tak wysoka temperatura jest mało komfortowa dla ludzi pracujących w hali i wymaga obniżenia aby zachować ciągłość‚dla procesu produkcji.

Według badań naukowych, w temperaturze 35°C efektywność produkcji obniża się o 16% w porównaniu do pracy w optymalnej temperaturze 23°C [Helsinki University of Technology; Lawrence Berkeley National Laboratory].

Wiele zakładów produkcyjnych posiada jedynie systemy wentylacyjne, dzięki którym w upalne dni zapewniany jest ruch powietrza ale niestety, dalej gorącego. Dzięki instalacji klimatyzatora ewaporacyjnego jesteśmy w stanie skutecznie chłodzić i wentylować nawet bardzo duże obiekty.

Chłodzenie wyparne jest w stanie obniżyć temperaturę zewnętrzną nawet o ok 10°C i schłodzone powietrze dostarczyć do obsługiwanego pomieszczenia bezpośrednio lub przy pomocy kanałów wentylacyjnych. Dodatkowo klimayzatory ewaporacyjne dostarczają ciągle świeże i czyste powietrze z zewnątrz wypierając nim zużyte i ogrzane powietrze, znajdujące się w obsługiwanym pomieszczeniu.

 hutchinson 2 hutchinson 4  hutchinson 3

hutchinson 5 

Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.

 

 

 

 

Odsłony: 4924