WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE BROWARNI KOMPANII PIWOWARSKIEJ S.A.

Browar w Poznaniu jest jednym z najbardziej zaawansowanych browarów w Europie. Zakład jest w stanie wyprodukować 8,2 mln hektolitrów piwa rocznie, co daje 1,64 miliarda butelek piwa.
W zakładzie piwowarskim w Poznaniu zatrudnionych jest 500 osób, z których większość pracuje przy produkcji.
W trakcie lata temperatura na halach produkcyjnych wzrastała nawet do ponad 35 * C. Aby rozwiązać ten problem Kompania Piwowarska S.A. zdecydowała o instalacji klimatyzatorów ewaporacyjnych. Klimatyzacja wyparna wybrana została ze względu na dużą zdolność chłodzenia w porównaniu do chłodziarek sprężarkowych.
Chłodzenie ewaporacyjne jest również bardzo skuteczne; poziom efektywności EER = 33.
Zalety klimatyzatorów ewaporacyjnych:
- Energooszczędne
- Ekologiczny, czynnikiem chłodniczym jest odparowana woda
- Wydajne [EER=33]
- Bezpieczne
Na dachu rozlewni zostało zainstalowane 6 klimatyzatorów wyparnych o sumarycznym przepływie powietrza 90 000 m3 / h. Zainstalowane urządzenia posiadają łączną moc chłodniczą 200 kW ale zużywają jedynie 6 kW energii elektrycznej.
Poniższe zdjęcia przedstawiają jakie rozwiązania zostały zastosowane w omawianym projekcie.
Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.
Odsłony: 3679