WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE HALI PRODUKCYJNEJ NIDEC MOTORS& ACTUATORS

NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o jest globalną firmą z oddziałami produkcyjnymi na całym świcie. Firma Nidec ma wieloletnie doświadczenie w produkcji  części samochodowych takich jak silniki elektryczne i rozruszniki. Odział produkcyjny w Niepołomicach specjalizuje się w produkcji silników prądu stałego stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Nidec Motors & Actuators posiada zakłady produkcyjne w wielu krajach na całym świecie. Jeden z nich, zlokalizowany w Niepołomicach w Polsce. Zakład ten zmagał się z problemem nadmernego ciepła występującego w hali produkcyjnej oraz niskiej wilgotności w okresach letnich. Zarząd fabryki zdecydował o zakupie i montażu 11 na klimatyzatorów ewaporacyjnych Ekonair. Głownymi atutami systemu istotnymi dla inwestora były niskie koszta inwestycyjne i eksploatacyjne tych urządzeń.

W fabryce NIDEC MOTORS & ACTUATORS w Niepołomicach zainstalowano 11 klimatyzatorów wyparnych Ekonair. Uzyskano dzięku temu moc chłodniczą na poziomie około 330 kW przy przepływie powietrza rzędu 198 000 m3/h (przy parametrach powietrza zewnętrzengo 40% RH, 30°C). 

 

nidec duze p aut

 

 

 

Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.

 

 

 

 

Odsłony: 3721