WENTYLACJA KLIMATYZACJA CHŁODZENIE HALI PRODUKCYJNEJ CELLCO (2)

 

 

Firma Cellco jest jedną z największych firm w Polsce oferujących rozwiązania światłowodowe.

 

 celco 2

Firma Cellco zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dostawą:

  • światłowodĂłw pigtail i patchcord
  • kompletnych paneli z dedykowaną światłowodową deską rozdzielczą

a takĹźe:

  • szkolenia, badania, testy
  • konsultacje dotyczące sieci HFC, lokalna sieć światłowodowa

Proces produkcji w hali produkcyjnej około 400 mwymaga czystego powietrza. Podczas gorących, letnich dni wewnętrzna temperatura rosła do około 30 ° C, powodując dyskomfort pracowników.

W celu dostarczenia świeżego powietrza i schłodzenia przestrzeni hali zdecydowano się na rozwiązanie, które jest niedrogie w zakupie i instalacji oraz ma relatywnieniskie koszty eksploatacyjne (tylko około 10% zużycia energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnym systemem chłodzenia) a także jest przyjazne dla środowiska, gdyż czynnikiem chłodzącym jest woda.

Zdecydowano się na tworzenie wyspy chłodu w części hali, gdzie panowały najwyższe temperatury. Była to przestrzeń o powierzchni około 200m2.

Zainstalowano jeden klimatyzator ewaporacyjny Ekonair zainstalowany na dachu. Schłodzone powietrze skierowano pionowo w dół do hali, gdzie ok. 3m nad podłogą zainstalowana została komora rozprężna z wydmuchem na cztery strony.

Istniejący system wentylatorów wywiewnych posłużył do zbilansowania powietrza.

Aktualnie temperatura powietrza w przestrzeni roboczej objętej pracą klimatyzatora ewaporacyjnego nie przekracza 25 ° C, a dostarczane powietrze jest świeże i czyste.

Z 1KW DOSTARCZONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ OKOŁO 33 KW MOCY CHŁODNICZEJ.

 

 

 

 

Odsłony: 18